OFERTA SZKOŁY ZGŁOSZENIE do zapisu dla dzieci z naszego rejonu WNIOSEK DO ZAPISU dla dzieci spoza rejonu Zebrania z rodzicami w roku szkolnym 2018/2019 Lista podręczników obowiązujących w klasach I, II, III Lista podręczników obowiązujących w klasie IV-VII Szkolny Program Wychowawczo-Profilaktyczny Historia szkoły STATUT SZKOŁY NABÓR

OFERTA SZKOŁY

„ Jestem po to, aby uwolnić wszystkie Twoje siły

i nauczyć korzystania z Twych możliwości „

Antoine de Saint – Exupery

Szanowni Rodzice

Już wkrótce Państwa dziecko przeżyje swój pierwszy awans, mały egzamin dojrzałości. Rozpocznie niebawem naukę w szkole podstawowej.

Szkoła Podstawowa nr 18 w Bielsku-Białej im. C. K. Norwida pomaga zdobywać uczniom podstawowe wiadomości, przygotowuje fundament dalszego kształcenia.

Staramy się, aby nasza szkoła uczyła twórczego i krytycznego myślenia, sprawiedliwie oceniała, miała dobry klimat, rozwijała w dzieciach wrażliwość, wreszcie - pomagała im uwierzyć w siebie i przygotowywała do dorosłości w nowoczesnym, szybko zmieniającym się świecie.

W wyniku zrealizowanych zadań edukacyjnych otrzymaliśmy w 2003 roku zaszczytny tytuł i certyfikat „Szkoły
z klasą” a w roku 2004 sprawność „AGO - Nasza Szkoła uczy działać społecznie”.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom pragniemy przedstawić atuty naszej placówki.

Wszyscy wiemy, jak ważny dla rozwoju dziecka jest ruch i rekreacja. Do dyspozycji uczniów pozostają 3 sale gimnastyczne:

• salka gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej,
  • mała sala gimnastyczna,
  • pełnowymiarowa sala gimnastyczna - jedyna w szkołach bielskich wyposażona
    w alpinistyczną ściankę wspinaczkową

Dzieci korzystają również z trzech boisk:

• do piłki nożnej i ręcznej,
  • do koszykówki,
  • do siatkówki,
  • nowoczesny obiekt wielofunkcyjny.

Organizujemy wyjazdy na basen w ramach zajęć dodatkowych a uczniowie klas drugich od roku 2005 objęci zostali akcją nauki pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego.

W szkole prężnie działa Klub Kibica. Uczniowie mają zapewniony darmowy udział w meczach Pucharu Polski
i rozgrywkach ligowych siatkówki kobiet. W ramach lekcji WF oraz zajęć dodatkowych uczniowie mogą korzystać
ze sprzętu sportowego do tenisa stołowego, uni – hoka oraz desek snowboardowych.
W działaniach turystycznych współpracujemy z PTTK.

Dzieci z wadami postawy uczestniczą w bezpłatnych zajęciach gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej. Ponadto organizujemy wyjazdy w ramach „Zielonej Szkoły” oraz zajęcia dla dzieci w okresie ferii zimowych i wakacji.

Do dyspozycji naszych uczniów pozostają:

·         nowa pracownia komputerowa wyposażona w 12 stanowisk z dostępem do Internetu i tablicą interaktywną,

·       Internetowe centrum informacji multimedialnej w bibliotece szkolnej, gdzie uczniowie mogą przygotowywać   się do zajęć.

Mamy dobrze wyposażoną pracownię przyrodniczą oraz przyrodniczo-geograficzną (mikroskop sprzężony
z komputerem).

W naszej placówce funkcjonuje bezpłatna świetlica szkolna z ciekawym programem zajęć edukacyjno-wychowawczych oraz stołówka z własną kuchnią, serwującą tanie i smaczne posiłki.

Większość sal lekcyjnych wyposażonych jest w sprzęt audiowizualny (telewizory, magnetowidy, DVD, radiomagnetofony CD, mikroskop elektroniczny sprzężony z komputerem, rzutniki).

Możemy pochwalić się sukcesami naszych uczniów w konkursach i olimpiadach sportowych, plastycznych, literackich i matematycznych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna (większość stanowią nauczyciele dyplomowani) zapewnia naszym wychowankom nowoczesną i efektywną edukację na wysokim poziomie, o czym świadczą bardzo dobre wyniki sprawdzianów zewnętrznych w szóstej klasie. Nasi uczniowie objęci są stałą opieką pedagoga szkolnego i logopedy.

Swoje zainteresowania i uzdolnienia uczniowie mogą rozwijać na zajęciach pozalekcyjnych. W szkole działają koła sportowe, artystyczne oraz naukowe. Odbywają się też zajęcia korekcyjno-wyrównawcze.

Ambicją i celem naszej pracy jest między innymi oddziaływanie na poprawę kultury wychowawczej.
To wyjątkowe działanie, ponieważ w dziele kształtowania człowieka przypada nam, nauczycielom, zaraz po rodzicach, rola szczególna i niezwykle odpowiedzialna. Jednak praca nauczyciela, mimo że wymaga samodzielności, nie jest przecież zajęciem dla indywidualistów. Dlatego też ważne jest zaangażowanie rodziców, współpraca ze środowiskiem lokalnym.

Nasi uczniowie rozwijają swą społeczną wrażliwość poprzez udział w akcjach charytatywnych organizowanych na rzecz dzieci potrzebujących pomocy i wsparcia (wyrób i sprzedaż kart świątecznych, akcja „Góra grosza”, wspomaganie budowy hospicjum – Pola Nadziei).

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie imprez środowiskowych: Pasowanie na Ucznia, Św. Mikołaj w SP 18, Święto Szkoły – Festiwal Nauki, Święto Sportu, rajdy rowerowe.

Chcielibyśmy podkreślić, że nasza szkoła położona na uboczu, oddalona od ruchliwych ulic, jest postrzegana
przez Rodziców jako bezpieczna i przyjazna dzieciom. W niewielkim środowisku łatwiej jest zadbać o wyeliminowanie zagrożeń.

Powierzając nam swoje pociechy, drodzy Rodzice, możecie mieć pewność, że Wasze dzieci zdobędą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im odnaleźć miejsce w najbliższym otoczeniu,
a później rozwinąć skrzydła i wypłynąć na szersze wody.

Łączymy wyrazy szacunku

Dyrektor i Grono Pedagogiczne